Komunikačné systémy

Úvodná stránka / Príslušenstvo / Komunikačné systémy

Je samozrejmosťou, že medzi dôležitý prvok bezpečnosti a komfortu Vášho obytného domu radíme domové komunikačné systémy.

Digitálny systém

Naša spoločnosť dodáva, montuje a servis poskytuje na v súčasnosti overený, spoľahlivý a cenovo prístupný systém domovej komunikácie, modulárny, vo vyhotovení antivandal – antikoro, s vysokou variabilitou a kompatibilitou s prístupovým čipovým bezdotykovým systémom.

Predstavuje súčasnú modernú technológiu. Použitie množstva káblov sa redukuje na jeden dvojvodičový, ktorý sa len v poschodiach rozvetvuje do jednotlivých bytov a tým sa aj samotná montáž zjednodušuje. Estetické riešenie a praktické použitie sú ďalšou prednosťou tohoto systému. Je to nami doporučovaný systém s možnosťou priamej voľby (do 16 bytov na vchod) alebo s kódovou voľbou účastníkov. V tomto prípade si návštevník jednoduchým spôsobom bývajúceho vyhľadá na bočnom paneli. Tento systém je možné namontovať na nami vyrábané vchodové brány alebo na stenu. Pri tomto systéme je možnosť nainštalovať bytové telefóny aj vo vyhotovení VIDEO alebo použiť bytové telefóny vo vyhotovení handsfree.

Analógový systém

Tento starý zvončekový systém si vyžadoval použitie veľkého množstva káblov (od zvončekového tabla do každého bytu samostatný kábel so siedmimi žilami), čím sa stal zložitý a náročný nielen na inštaláciu ale aj následnú údržbu a prípadné opravy. Preto ho v žiadnom prípade nedoporučujeme nielenže montovať ale už ani udržiavať Pre vlastníkov bytov sa stáva tiež neekonomické meniť zvončekové tablá za nové, pretože ako nám ukázali naše skúsenosti z minulosti, v priebehu dvoch troch rokov sa začnú následne množiť poruchy bytových telefónov a čo je najhoršie tak aj zložitej kabeláže a vynaložené náklady na opravy častokrát v priebehu jedného – nanajvýš dvoch rokov dosiahnu náklady na nový systém a napriek opravám je nutné pôvodný systém i tak vymeniť za nový.